Biblioteka w pierwszej dziesiątce !

Miło nam poinformować mieszkańców, iż Biblioteka Publiczna w Tuchowie znalazła się wśród 10 najlepszych bibliotek w Polsce w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek. Zostaliśmy zaproszeni na Uroczystą Galę w dniu 19 listopada 2015 r. do PAŁACU RZECZYPOSPOLITEJ w Warszawie, wówczas zostaną ogłoszone szczegółowe wyniki V edycji Rankingu. Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają najlepiej działające biblioteki Publiczne w Polsce. Do Rankingu Bibliotek zgłasza się około 800 placówek bibliotecznych z całego kraju z miejscowości do 15 tys. mieszkańców. Przy ocenie brano pod uwagę między innymi takie kryteria jak: liczbę czytelników, godziny otwarcia biblioteki, formy dostępu do Internetu, jakość i wielkość księgozbioru, udział pozyskanych dotacji zewnętrznych w budżecie biblioteki, wysokość dotacji z samorządu, liczbę stale dostępnych tytułów prasowych, szkolenia personelu podnoszące kompetencje, liczbę działających w bibliotece kół, współpracę z organizacjami pozarządowymi, bibliotekami szkolnymi, a także dane GUS.
To wyróżnienie dla całego zespołu bibliotecznego i naszego Samorządu. Nasza praca została zauważona i doceniona. Ogólnopolski sukces Biblioteki Publicznej to niewątpliwie promocja dla Tuchowa.