Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Jesteśmy najlepsi w Małopolsce !!!

DSC_0017Biblioteka Publiczna w Tuchowie jest:
PIERWSZA w Małopolsce!
CZWARTA wśród bibliotek z gmin miejsko-wiejskich z całego kraju!
DWUNASTA w Polsce!
19 listopada ogłoszono oficjalne wyniki ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek! Już po raz piąty ranking organizuje dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z Instytutem Książki. W czwartek w Pałacu Rzeczpospolitej w siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala na, której wręczono wyróżnienia najlepszym bibliotekom w Polsce i ich samorządom. W imieniu Tuchowa wyróżnienie odbierali Burmistrz Adam Drogoś z Dyrektor Biblioteki Publicznej Bożeną Wroną.
Biblioteki publiczne są jednostkami samorządowymi i ich praca jest ściśle uzależniona od samorządu: dobra współpraca, silne wsparcie dają wysokie wyniki. W dwóch poprzednich latach również zajmowaliśmy całkiem niezłe 27 miejsca(na ok. 800 bibliotek biorących udział w rankingu) zasięgiem obejmuje 2300 gmin (wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich do 15 tys. mieszkańców) z czego 800 odpowiedziało na ankietę. Dodać trzeba, że jest to wspólny sukces biblioteki głównej i jej filii oraz samorządu gminy. Ale, ale czym byłaby biblioteka bez czytelników?? dziękujemy również wszystkim naszym użytkownikom, czyli Wam! To duże osiągnięcie dla gminy Tuchów!
https://www.facebook.com/Biblioteka-Publiczna-w-Tuchowie-134492593552986/
W jaki sposób powstaje ranking? Szczegóły na: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci… Oraz czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” – do przeczytania w bibliotece.