Spotkanie DKK

DSC_0216W czwartek 17 grudnia w świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie DKK w Filii w Jodłówce Tuchowskiej.
Młodzież przybyła z Panią Elżbietą Wiejacką – bibliotekarką szkolną. Lekturą do dyskusji była książka V. Aveyard – „Czerwona królowa”. Jest to powieść o tematyce fantastycznej i bardzo trafiła w gusta młodzieży. Omawiano problematykę związaną z walką z rasizmem i nierównością społeczną. Skupiono się na cechach i zachowaniu bohaterów. Uznano, że Mary była bardzo łatwowierną i impulsywną bohaterką, a Cal walecznym „nowoczesnym,” rycerzem. Każdy z uczestników próbował opisać dalsze losy bohaterów. Z niecierpliwością młodzież będzie czekać na wydanie kolejnych części powieści. Na zakończenie omawiano przygotowania do „II Nocy w Bibliotece”, którą zaplanowano na początek ferii zimowych. Dla osób należących do DKK ogłoszono konkurs na plakat zachęcający innych do czytania.