Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Wiedzą, jak bezpiecznie kupować w Internecie

_DSC0139Mieszkańcy Tuchowa włączyli się w ogólnoeuropejską kampanię Tydzień z Internetem. W piątek 18 marca kilka osób uczestniczyło w spotkaniu „Bezpieczny e-konsument”, które zorganizowaliśmy dla naszych czytelników. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., jakie prawa przysługują kupującym w Internecie czy jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci.
Kluczowym elementem spotkania „Bezpieczny e-konsument” był quiz. Uczestnicy, odpowiadali na 10 różnych pytań. Np. jakie działania związane z obsługą e-konta w banku powinny wzbudzić czujność? Co zrobić, jeśli kupione przez Internet buty okazują się za duże? Dokąd zwrócić się, gdy kupiony odkurzacz po miesiącu przestał działać? O czym należy pamiętać logując się do poczty e-mail z publicznego komputera, np. w bibliotece?
Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.
Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji. W tym roku patronem akcji był także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który przekazał naszej bibliotece kilka książek i materiałów reklamowych, które możemy wykorzystać w kolejnych spotkaniach z czytelnikami biblioteki.