Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Zielone Obłoki

IMG_044017 marca w Bibliotece Publicznej w Tuchowie w Małej Galerii „Przedstawmy się” otwarto nową wystawę „Zielone Obłoki”. Autorem prezentowanych prac jest pochodzący z Tuchowa młody artysta Daniel Ablewicz. Tematem przewodnim jego prac jest wszechobecna natura i krajobraz wiejski – chaty, pasieki, młyny, wiatraki, kwiaty, koguty, bociany, żurawie, przydrożne kapliczki… Artysta zajmuje się malarstwem olejnym, stosując technikę własną. Używa naturalnych, soczystych barw, starając się, aby jego obrazy były realne, a zarazem klimatyczne i nastrojowe. Świat, który przedstawia, jest pełen radości życia i pogody ducha, pełen nadziei, błogości i nostalgii… nostalgii za tym, co minione, a tak sielskie i urokliwe. Aura bijąca od obrazów zachwyca i budzi pozytywne emocje.
Wystawie Daniela Ablewicza towarzyszy także mała wystawa „Wielkanocne inspiracje”, na której wyeksponowane są ozdoby wielkanocne oraz inne dekoracyjne przedmioty wykonane przez Jadwigę Ratuszyńską oraz Barbarę Madejczyk.
Obie wystawy wprowadzają nas w świąteczno – wiosenny nastrój. Sam wernisaż już tradycyjnie zgromadził wieku mieszkańców Tuchowa, którzy pomimo świątecznego zawirowania znaleźli wolną chwilę, aby pozachwycać się pięknem obrazów i porozmawiać o sztuce. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność i zapraszamy naszych czytelników do odwiedzania galerii.