Czytam w podróży… Herberta

her-podroz-naklejki-130214-2-page-001 Już 6 kwietnia odbędzie kolejna edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Czytam w podróży… Herberta”. Akcja została zainicjowana przez Fundację im. Zbigniewa Herberta i polega na rozprowadzeniu wśród czytelników, uczniów, przechodniów itd. zakładek do książek, na których zostały umieszczone cytaty z twórczości Herberta. „Naszym celem jest nie tylko upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także popularyzacja czytelnictwa w ogóle. Przekonujemy, że podróż, nawet krótką, można spędzić miło i pożytecznie” – mówi Maria Dzieduszycka, prezes fundacji.
Biblioteka Publiczna w Tuchowie po raz czwarty uczestniczy w projekcie. Pokażmy światu, że lubimy czytać. Zapraszamy do biblioteki, każdy kto odwiedzi naszą placówkę 6 kwietnia otrzyma specjalną zakładkę do książki.