Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Krzysztof Petek w Tuchowie

_DSC028125 kwietnia odbyły się spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem. Pisarz przyjechał na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, który tworzą uczniowie z Zespołu Szkół w Burzynie. Rano rozmawiał z czytelnikami w sali widowiskowej DK, następnie pojechał na spotkanie z młodzieżą do szkoły w Siedliskach. Natomiast wieczorem w czytelni odbyło się spotkanie dla dorosłych. Zaproszony gość bardzo szybko nawiązał bezpośredni kontakt z czytelnikami. Okazał się wspaniałym mówcą i człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i różnorodnych zainteresowaniach. Przedstawił się jako dziennikarz, promotor zdrowego stylu życia i aktywności społecznej, organizator wypraw i obozów oraz jako pisarz. Zachęcał ludzi do aktywności, rozwijania własnych zainteresowań i dążenia do spełniania marzeń. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z różnorodnych wypraw w najdalsze zakątki świata.
Młodzież bardzo zainteresowała znajomość sztuki walki wing tsun, którą Krzysztof Petek może się poszczycić. Pisarz uzmysławiał wszystkim zgromadzonym, że najważniejszym narzędziem samoobrony jest własne ciało, ręce i nogi, a nie broń palna, czy nóż. Pokazał, biorąc na ochotnika jednego z młodych uczestników spotkania, kilka podstawowych i nie zagrażających życiu chwytów obronnych. Zaprezentował, jak prawidłowo zachować się w przypadku napaści.
Natomiast dorośli towarzyszyli autorowi w jego podróży do Mayapo w Peru. Autor bardzo barwnie opowiadał, jak wyglądała ta niezwykła wyprawa w głąb selwy w dorzeczu Amazonki. Na zakończenie każdego spotkania można było kupić książki napisane przez Pana Krzysztofa wraz z jego autografem.