Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką w Jodłówce Tuchowskiej

DSC_067304 maja gościliśmy pisarkę Beatę Ostrowicką, autorkę powieści dla dzieci i młodzieży. Przyjechała ona do Jodłówki Tuchowskiej na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece publicznej, a spotkanie odbyło się w Zespole Szkół. Pisarka opowiadała o swojej twórczości młodzieży z klas od IV-VI oraz z gimnazjum. Obecni byli również Dyrektor Biblioteki Publicznej w Tuchowie Pani Bożena Wrona, Dyrektor Zespołu Szkół Pani Katarzyna Osika oraz wychowawcy klas.
Pisarka mieszka w Krakowie, debiutowała w 1995 r. powieścią „Niezwykłe wakacje”, od razu zdobywając uznanie krytyków i czytelników. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoją twórczość, w tym nagrodę sezonu wydawniczego IKAR’95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY, książka pt. „Ale ja tak chcę” zdobyła tytuł książki roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, a „Lulaki, pan czekolada i przedszkolaki” została wpisana na listę Fundacji ABC prowadzącej akcję „ Cała Polska czyta dzieciom”.
Utwory Beaty Ostrowickiej zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątki przygodowe. W swoich utworach porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, a szczególnie akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.
Młodzież żywo reagowała podczas spotkania, zadając wiele pytań, m.in. ile napisała utworów i w jaki sposób dobiera bohaterów, ile przeciętnie zajmuje jej napisanie jednej książki. Padło również pytanie od dwójki uczniów – którzy interesują się pisarstwem – z kim należy się skontaktować, aby wydać swoją własną książkę.
Na zakończenie autorka rozdawała autografy. Najbardziej aktywna młodzież otrzymała upominki.