DKK w Siedliskach

00124 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Siedliskach. W miłej i przyjaznej atmosferze odbyła się dyskusja nad książką „Tyle słońca: Anna Jantar – biografia” Marcina Wilka. Książka jest napisana czytelnym i sprawnym językiem, opatrzona wieloma fotografiami, które kreślą opowieść o wyjątkowej osobie, żonie, matce i córce. Osoba dobrze znana z przebojów takich jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Staruszek świat” i in. pokazana jest w książce od strony czysto zawodowej – muzycznej. Nie ma tutaj wiadomości o życiu prywatnym, a jeśli już to bardzo skromnie ,co niektórzy poczuli pewien niedosyt. Klubowicze byli zgodni, co do tego,że jest to poetycka opowieść o miłości do muzyki, wzbogacona informacjami o tym jak wyglądało życie muzycznych sław w czasach PRL-u. Pokazuje też portret kobiety obdarzonej wyjątkowym głosem i talentem. Książka godna polecenia, zwłaszcza dla fanów piosenek Anny Jantar.