Biblioteka dobre miejsce dla człowieka!

_DSC0027aW dniach 25 maja oraz 31 maja gościliśmy w bibliotece dwie kolejne szkoły z naszej gminy. Przyjechały do nas dzieci z Łowczowa oraz z Buchcic. Uczestnicy lekcji bibliotecznych zwiedzali wystawę w Małej Galerii „Przedstawmy się” oraz zapoznali się ogólnie z pracą biblioteki. Przeprowadzono także krótkie warsztaty, podczas których dzieci dowiedziały się, jak powstają książki oraz jak przeszukiwać katalog biblioteczny. Natomiast młodsi uczniowie i przedszkolaki znaleźli na półkach bibliotecznych książki, które pachną, wydają dźwięki, są napisane wspak lub mają rożne kształty. Dziękujemy wychowawcom za umożliwienie tego miłego spotkania! Fotorelacje z wydarzeń można obejrzeć na Facebooku biblioteki.