Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

12 Tuchowski Maraton Głośnego Czytania

_DSC0222aJuż po raz piętnasty fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom organizuje ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Fundacja ta zajmuje się promocją czytania na ogólnokrajową skalę: przygotowują wzory plakatów, zakładek, kalendarzy, spoty reklamowe i organizują kampanię medialną. Nasza biblioteka bierze czynny udział w tej akcji już po raz dwunasty przygotowując nasz Tuchowski Maraton Głośnego Czytania.
3 czerwca w Tuchowie czytanie rozpoczął dh Łukasz Giemza. Jak zwykle przygotował przeróżne akcesoria – ratujące życie strażakom, prezentował ich działanie i, jak zwykle z ogromną pasją, opowiadał o akcjach podejmowanych przez druhów, a także uświadamiał przedszkolaków, że żaden pożar nie jest fajny.
Następnie policjant Tomasz Marek rozmawiał z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego w Tuchowie o bezpieczeństwie w domu i na ulicy. A po czytaniu zaprosił słuchaczy przed budynek biblioteki, gdzie zaprezentował radiowóz, ogromną frajdę sprawiła możliwość zasiadania za kierownicą policyjnego pojazdu.
Potem w czytelni biblioteki z pierwszoklasistami z ZS w Tuchowie spotkał się miłośnik motoryzacji Tomek Drogoś – opowiadał o sportach motorowych, wyścigach samochodowych, prezentował wyposażenie kierowcy rajdowego i motocyklisty. Wiele czasu poświecił też na omówienie, jak ważne dla życia jest stosowanie wszystkich dostępnych zabezpieczeń. Zaprezentował książkę „Mam przyjaciela kierowcę rajdowego”, a na koniec uczniowie oglądali motocykl.
Ostatnia grupa dzieci z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola w Tuchowie spotkała się z Grzegorzem Mastalerzem, który prezentował swoją pasję, jaką jest grupa rekonstrukcyjna żołnierzy brytyjskich. Mundur, broń, kask budziły równocześnie ciekawość i respekt wśród słuchających.
Wszyscy czytający zgodnie potwierdzali, że czytanie było i jest w ich życiu bardzo ważne. Dzięki niemu zdobywamy wiedzę, rozwijamy swoje pasje, a równocześnie dostarcza nam ono wspaniałej rozrywki.
Warto czytać! Więc CZYTAJMY DZIECIOM! CODZIENNIE!
Fotorelacja do obejrzenia na Facebooku biblioteki oraz w galerii