Warsztaty dla najmłodszych

_DSC0279aW ramach projektu „Edukacja globalna dla najmłodszych” w dniu 6 czerwca odbyły się w czytelni biblioteki warsztaty dla uczniów klasy pierwszej i drugiej z Zespołu Szkół w Tuchowie. Przeprowadzono dwie lekcje interaktywne na podstawie książki „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka”. Ich celem było przygotowanie najmłodszych do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Przybliżając dzieciom kulturę Ameryki Południowej pokazano różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzano do solidarności międzyludzkiej. Dzieci poznawały dalekie Peru, rozmawiały o lesie, wysłuchały bajki. Dowiedziały się dlaczego należy dbać o lasy równikowe. Edukacja globalna analizująca współzależności, stawiająca pytania (np. o granice rozwoju), ucząca krytycznego myślenia, zachęcająca do podejmowania działań na rzecz sprawiedliwości i zrównoważonego rozwoju to dobry sposób na edukację najmłodszych.
Fotorelacja ze spotkania do obejrzenia na Facebooku biblioteki.