Nowa wystawa w Małej Galerii „Przedstawmy się”

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nowej wystawy w galerii biblioteki. To malarstwo i rysunek Patrycji Mikrut-młodej artystki z Żurowej. Jest ona absolwentką Liceum Plastycznego w Tarnowie, gdzie ukończyła profil „Reklama wizualna”. Aktualnie jest studentką drugiego roku studiów pierwszego stopnia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie kształci się na kierunku architektury wnętrz. Artystka stara się przedstawiać rzeczywistość w trochę inny sposób niż ją widzimy, a mianowicie upraszcza ją niekiedy do abstrakcji. W swoich pracach malarskich używa wąskiej gamy barwnej. Najczęściej maluje pejzaże, ale także portrety, zwierzęta i abstrakcje. Jej charakterystyczną cechą w malarstwie jest tzw. „technika suchego pędzla”, którą można zauważyć na wielu obrazach. Prócz malarstwa także rysuje. Są to projekty architektoniczne oraz martwe natury. Jej prace posiadają bardzo delikatny walor światłocieniowy.
plakat mikrut a