DKK w Siedliskach

dkk siedliska16 listopada przy porannej kawie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiano „Tam, gdzie nie sięga już cień ” Hanny Kowalewskiej. To książka, która bardziej zachwyciła i poruszyła panie niż panów. Bohaterką jest młoda graficzka, pracująca w galerii sztuki. Dostaje niespodziewany telegram od umierającej ciotki Berty, która chce się pożegnać oraz opowiedzieć o rzeczach ważnych. Inka przyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, którą opuściła jako nastolatka. Książka to poruszająca historia rodziny w której wszystko jest zaskakujące, tajemnicze, nasycone namiętnościami i poplątanymi miłościami. Niewątpliwym atutem tej powieści są detale w opisie codziennych przedmiotów, oraz cała gama kolorów od szarości, bieli, żółci, błękitu, aż po zieleń. Dopełnieniem wszystkiego jest pouczające credo, które zapadło w serca klubowiczów ” Najdłuższy cień zostawiają Ci, których kochaliśmy najmocniej”.