Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

dk jodłowka Tuchowska14 grudnia odbyło w Bibliotece w Jodłówce Tuchowskiej ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Tematem do dyskusji była powieść Ewy Nowak „ Bardzo biała wrona”, którą uczestnicy zgodnie polecają nie tylko młodzieży ale także ich rodzicom. Omawiana lektura porusza problemy młodzieńczej miłości, adopcji, problemy wychowawcze, relacji z przyjaciółmi. Skupiono się na ocenie głównych bohaterów, zwrócono uwagę na niewłaściwe zachowanie Norberta, które wiązało się z jego dzieciństwem: okrucieństwo, brak współczucia, psychiczne wykorzystywanie najbliższych osób, zaborczość. Powieść jest przestrogą przed zbyt szybkim zaangażowaniem się w związek.Na zakończenie złożono sobie nawzajem życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.