Kodujemy!!!

To już ostatnie dni, kiedy Finche są w bibliotece. Dlatego niemal codziennie organizujemy specjalne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Uczymy podstaw kodowania oraz zachęcamy do samodzielnej nauki i rozwijania zainteresowań. 17 lutego byliśmy z robotami w Jodłówce Tuchowskiej, w poniedziałek 20 lutego odbyło się kolejne spotkanie naszego Lokalnego Klubu Kodowania. Tym razem Finche zamieniły się w instrumenty muzyczne. We wtorek po wizycie przedszkolaków w bibliotece pojechaliśmy z Finchami do Szkoły Podstawowej w Buchicach. Natomiast w środę do biblioteki w Tuchowie przyjechali gimnazjaliści z Karwodrzy wraz z nauczycielem Grzegorzem Skrzyniarzem. Przed nami jeszcze jedno spotkanie w piątek. Tym razem pojedziemy do Szkoły Podstawowej w Piotrkowicah. Wszystkie spotkania warsztatowe wzbudzają duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji. Natomiast my, bibliotekarze mamy ogromną satysfakcję, że nasz projekt okazał się, tak bardzo potrzebny.