Spotkanie DKK

21 lutego miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Siedliskach. Rozmawiano o książce „Jaskółka i koliber” S. Montefiore. To powieść, którą czyta się bardzo dobrze. Jest to opowieść o miłości trudnej, która przysparza cierpienia, a jednocześnie uzależnia tak, że nie można się od niej uwolnić. Powojenny obraz Anglii, gdzie George powraca w rodzinne strony i gdzie czeka na niego ukochana narzeczona Rita. Koszmar i okrucieństwo wojny, śmierć bliskich przyjaciół zmienia postawę Georga, nie jest tym samym człowiekiem, nie może odnaleźć się w domu rodzinnym, a spotkania z ukochaną też są inne niż kiedyś. Rita nie kryje rozczarowania. Żeby coś zmienić w swoim życiu, postanawia wyjechać do Argentyny, aby zapomnieć swoją wojenną przeszłość. Na pokładzie liniowca poznaje tajemniczą kobietę Suzan, z którą już w Argentynie układa sobie nowe życie, wysyłając Ricie pożegnalny list. Zakończenie jest naprawdę zaskakujące. Warto przeczytać, aby dowiedzieć się, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów.