Spotkanie DKK w Siedliskach

27 marca odbyło się kolejne spotkanie z książką klubowiczów z Siedlisk. Tym razem wymiana zdań dotyczyła pięknie wydanej książki pt.” Kobiety, które zawładnęły Europą” autorstwa Jeana des Cars. Już samo wydanie-sztywna okładka, duży format, kredowy papier i aktualne portrety zachwyciły klubowiczów, miło było ją trzymać ją w ręku. To zbiór historii 12-tu wyjątkowych kobiet -królowych, które zasiadały na tronach. Począwszy od Katarzyny Medycejskiej aż po współcześnie panującą Elżbietę II. Wymienione postacie dzieli prawie wszystko, ale jedno jest pewne, że były fascynujące i nietuzinkowe. To atrakcyjna pozycja dla miłośników historii lub lubiących czytać o ciekawych osobach. Piękny lekki swobodny i wręcz gawędziarski język to dodatkowy atut tej książki, po którą warto sięgnąć.