Spotkania DKK

Swoje comiesięczne spotkania zorganizowały nasze Dyskusyjne Kluby Książki. W dniu 05 października Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki z Filii w Jodłówce Tuchowskiej omawiał powieść Agaty Widzowskiej–Pasiak ”Koń na receptę”. Przesłanie tej opowieści jest wielowymiarowe. Historia głównej bohaterki uczy, że przyjaźń i to co ma się w sercu jest w życiu najważniejsze. Pokazuje też, jak ważna jest więź między ludźmi i zwierzętami. Prosty język, tematyka i fabuła to atuty tej opowieści. Czyta się ją z przyjemnością i zainteresowaniem. Klubowicze polecają tą książkę młodszej młodzieży. Natomiast 10 października swoje spotkanie odbył Klub dla Dorosłych z Filii w Siedliskach.Tematem przewodnim spotkania była książka Małgorzaty Szejnert „Usypać góry; Historie z Polesia”. To obszerny reportaż historyczny, przedstawiający przeszłość Polesia- dzisiejszej Białorusi i Ukrainy. Autorka w pięknym gawędziarskim stylu, łączy poruszające, wręcz dramatyczne ludzkie losy. Piękne opisy przyrody, fotografie to niewątpliwie dodatkowy walor publikacji. Autorka pokazała fenomen polskich Kresów, gdzie przeszłość miesza się nieustannie z teraźniejszością, przypominając, że Polesie było tyglem wielu kultur. Przedstawiony świat odszedł w zapomnienie, a tradycje kultywowane są przez garstkę pasjonatów. Polecana dla czytelników, którzy interesują się historią.