Z wizytą w przedszkolu

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, oraz początek astronomicznej wiosny. W czytelni biblioteki z tej okazji przygotowano wystawę. W tym też dniu bibliotekarka z filii w Jodłówce Tuchowskiej odwiedziła dzieci w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej. Czytano dzieciom wiersze naszych polskich poetów m.in.:Ewy Szelburg – Zarembiny, Anny Paszkiewicz, Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Janiny Halagardy, Anny Mikita. Na przykładzie wierszy dzieci dowiedziały się kto to jest poeta, czym różni się wiersz od opowiadania, oraz o czym można pisać wiersze. Na zakończenie przedszkolaki śpiewały piosenki, oraz oglądały przyniesione książeczki z wierszami. Była bardzo miła atmosfera, dzieci zaproszono do Biblioteki.