Minecraft w bibliotece

W naszej bibliotece wprowadzono w Lokalnym Klubie Kodowania grę Minecraft Education Edition. To innowacyjna metoda nauczania kodowania. Pierwsze zajęcia odbyły się podczas Tygodnia z Internetem. Przeprowadzono je dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która zakupiła dla nas licencję oprogramowania. Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz dziewiąty. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 2.500 instytucji i blisko 80.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa All Digital, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.