Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Tydzień Bibliotek w Siedliskach

8 maja odbyło się spotkanie strażaków zawodowych, stacjonujących na posterunku w Siedliskach, z grupą przedszkolaków młodszych i starszaków. Dzieci dowiedziały się, jak przebiega normalny dzień pracy strażaka, w jakie sprzęty i urządzenia jest wyposażony wóz strażacki, miały okazję to wszystko zobaczyć, dotknąć, a nawet przetestować. Każdy z uczestników mógł zasiąść za kierownicą samochodu, a niektórzy mogli nawet uruchomić syrenę. Było też o bezpieczeństwie na drodze, nad wodą i w lesie oraz o numerach alarmowych – kiedy i jak z nich korzystać, bo o tym nigdy za wiele. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dla ciekawskich była to nie lada gratka. Bardzo dziękuję Druhom z Siedlisk za zaangażowanie i podzielenie się wiedzą z przedszkolakami.

10 maja odbyła się akcja bookcrossing – czyli uwalnianie książek.Ma ona na celu promowanie i popularyzację czytelnictwa. Zostawia się książki w miejscach i budynkach użyteczności publicznej, dzięki czemu przechodzą one z rąk do rąk.

16 maja 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowy o książce dotyczyły publikacji Pawła Smoleńskiego „Oczy zasypane piaskiem”. To książka – reportaż, opisująca dziejący się na naszych oczach konflikt izraelsko-palestyński. To dwa odrębne światy, tradycje, kultury i racje. Bezwzględna walka o terytorium, dostęp do wody, ale też strach przed utratą bliskich, ojczyzny i dobytku. Reporter, wędrując po bezdrożach Jerozolimy i strefie Gazy, próbuje wyjaśnić i opisać eskalację przemocy. To zapis setek spotkań z ludźmi, przedstawionymi z imienia i nazwiska, których historia życia często jest tragiczna. Nie po raz pierwszy okazuje się, że ci, którzy rządzą światem, powinni uczyć się życia od „najmniejszych”, którzy nie mają prawa głosu, a wtedy ten świat byłby naprawdę pięknym miejscem. Tym optymistycznym wezwaniem zachęcam do lektury, zwłaszcza osoby interesujące się historią Bliskiego Wschodu.