Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

Cała Polska Czyta Dzieciom w Jodłówce Tuchowskiej

3 czerwca dzieci z Przedszkola oraz klas I – III zastały zaproszone wraz z wychowawcami do biblioteki na 10. Maraton Głośnego Czytania w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Należy zaznaczyć, że od 1 – 9 czerwca przypadał 18 Ogólnopolski Tydzień Czytania, a jego hasło przewodnie to Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie.
Rodzice przywieźli dzieci do Biblioteki na godzinę ósmą. Jako pierwsza czytała wiersze o sporcie biegaczka pani Beata Słomska, która jest mieszkanką naszej miejscowości i należy do klubu LKS w Burzynie. Zaprezentowała dzieciom dyplomy, medale i puchary zdobyte w 2018 r., kiedy to została Sportowcem Roku w Małopolsce. Wszyscy gratulowali pani Beacie Gratulacje oraz życzyli dalszych sukcesów, również w maratonach, w których pragnie wystartować.
Na godzinę 8:45 zostali zaproszeni strażacy OSP w Jodłówce Tuchowskiej. Prezes Krzysztof Wantuch czytał wiersz Rafała Wejnera pt. „Pożar”. Wielką frajdę dzieciom sprawił ruch na świeżym powietrzu podczas prezentacji samochodu i jego wyposażenia. Tutaj pomocą służyli strażacy Krzysztof Barnaś i Marcin Szary.

Dzieci miały okazję poznać naszą nową pielęgniarkę panią Katarzynę Leszkiewicz, która czytała wiersz edukacyjny pt. „Coś o zębach szczotkowaniu” oraz „Maksowi wypada ząb”. Była także pogadanka o higienie osobistej, odżywianiu i uprawianiu sportu.
Na zakończenie pobytu w bibliotece odbyły się zajęcia plastyczne z panią Bernadetą Kukułką. Na odpowiednio przygotowane deseczki dzieci naklejały wzory z serwetek papierowych, następnie zostały one pomalowane odpowiednim lakierem. Tak powstały pamiątki wykonane metoda decoupaqe, które dzieci otrzymały w prezencie na Dzień Dziecka.
Był także czas na zabawę w bibliotece i na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękuję wszystkim czytającym oraz pani Bernadecie Kukułce za okazane serce, dzieciom i wychowawcom za przybycie i dobrą zabawę.