Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Narodowe Czytanie w Jodłówce Tuchowskiej

Dnia 13 września o godzinie 8:00 odbyło się w Szkole Podstawowej „Narodowe Czytanie 2019”. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami literatury polskiej. Na ósme Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała osiem nowel, które – jak zaznaczył prezydent – uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.
Filia Biblioteki Publicznej we współpracy z Biblioteką Szkolną już czwarty raz włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. W tym roku czytaliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Uczestniczyły dzieci z Przedszkola oraz uczniowie kl. I-VIII z wychowawcami.
Czytali zaproszeni goście w osobach: p. Katarzyna Osika – Dyrektor Szkoły Podstawowej, ks. Proboszcz Józef Jaworski, p. Alicja Michniak, p. Zofia Starzyk, p. Ireneusz Mikosz- Sołtys wsi , p. Stanisław Wabno, p. Artur Słomski – policjant, p. Andrzej Dusza, p. Justyna Leszkiewicz – przedstawiciel OSP, p. Weronika Wantuch.
Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym za przybycie i uświetnienie akcji Narodowego Czytania.