Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Noc w Bibliotece

11 października po raz kolejny Biblioteka Publiczna w Jodłówce Tuchowskiej z Biblioteką Szkolną włączyły się w ogólnopolską akcję „Noc bibliotek”.Tegoroczna edycja akcji odbywała się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. To chyba się nam udało, ponieważ wspólnie z dorosłymi świetnie bawiła się młodzież i dzieci. Szukanie wspólnego języka rozpoczęło się w bibliotece już o godzinie 17:00. Trwało aż do 23:00, gdy za ostatnimi gośćmi zamknięto biblioteczne drzwi. W tym roku biblioteka gościła rekordową liczbę uczestników, bo aż 48 osób przybyło spędzić ten wyjątkowy wieczór wśród książek.

Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich quizy, gry planszowe i łamigłówki. Było wspólne oglądanie filmu na podstawie komiksu „Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Odbyło się głośne czytanie wierszyków „łamiących języki”. Ponadto dzieci brały udział w konkursach (Mistrz wiedzy, najciekawsza zakładka do książki, Mistrzowie „piłkarzyków”, konkurs recytatorski). Odbyło się również spotkanie z Panią Katarzyną Zięciną, która opowiedziała dzieciom o swojej pasji jaką jest pisanie książek.
Był również poczęstunek – panie bibliotekarki przygotowały pyszne zapiekanki, natomiast rodzice przynieśli ciasteczka oraz napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejną „Noc”!