Biblioteka jest teraz otwarta

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji do Biblioteki Filii w Jodłówce Tuchowskiej przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunką P. Anną Swoszowską. Tego dnia każdy przyniósł  swojego małego lub dużego przyjaciela Misia.  Były piosenki, tańce i zabawy.  W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania misiowych historyjek. Pani pielęgniarka Katarzyna Leszkiewicz czytała opowieść o tym jak Wojtuś wraz z misiem zachorowali, pokazała dzieciom przyrządy niezbędne w pracy z chorymi (m.in. stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki). Pani Maria Wabno przedstawiła przedszkolakom przygody Misia Tulisia.  Zorganizowano także warsztaty plastyczne, na których dzieci wyklejały misie (można je podziwiać na wystawie w czytelni w „Kąciku Malucha”). Maluchy poznały historię pluszowego misia, a także rozpoznawały na ilustracjach  znanych bohaterów, którzy występują w bajkach. Wielką atrakcją okazała się misiowa fotografia, do której dzieci chętnie pozowały. Przedszkolaki korzystały także z wyposażenia biblioteki : piłkarzyków, gier planszowych, puzzli, zabawek oraz komputerów. Dzieciom, które nie były zapisane do biblioteki założono kartę czytelniczą i włączono je do programu „Mała książka Wielki Człowiek”. Czas upłynął do godziny trzynastej bardzo  radośnie i wesoło. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do korzystania z Biblioteki.