O osobach z niepełnosprawnościami

Dzisiaj w naszej bibliotece rozmawialiśmy o ważnych sprawach. W ramach akcji „O osobach z niepełnosprawnościami”, zorganizowaliśmy spotkanie dla młodych osób. Temat niepełnosprawności jest trudny, ale warto od najmłodszych lat zadbać o wrażliwość, uczyć tolerancji, umiejętności pomagania osobom z niepełnosprawnościami, Warto mówić o tym, jak zachować się wobec osób, które uważamy za inne. A najważniejsze to szanować każdego człowieka i nikogo nie wykluczać. Nikt nie lubi być źle traktowany. Młodzież ze Szkoły w Burzynie doskonale wypełniła quiz z wiedzy o osobach niepełnosprawnościami. Brawo dla grupy i duże  podziękowanie dla Doroty Rogowskiej i Doroty Witalis za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Projekt zrealizowano przy wsparciu  Fundacji Humanity in Action Polska oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.