Jeszcze nie możemy otworzyć biblioteki

W dniu 29.04. Premier ogłosił, iż częściowo zostają znoszone restrykcje dotyczące między innymi bibliotek, które mogą być otwarte od 4 maja. Jednocześnie na stronie Ministerstwa Rozwoju dzisiaj ogłoszono wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce w konsultacji z GIS z dnia 28.04.2020. W wielkim skrócie oznacza, iż musimy opracować i wdrożyć nowe procedury i zasady korzystania oraz uzyskać zatwierdzenie otwarcia biblioteki przez Sanepid. Procedury i nowy regulamin już przez nas przygotowany, musimy ponownie dostosować do nowych regulacji. Jedno jest pewne: otworzymy biblioteki w naszej gminie w maju, jednak nie odbędzie się to 4 maja. Najszybciej, jak to możliwe, wdrożymy wszystkie nowe przepisy i poinformujemy Was o otwarciu biblioteki. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla użytkowników, jak i pracowników biblioteki.