Biblioteka Publiczna w Tuchowie
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Nowe zasady korzystania z biblioteki

Przed uzyskaniem zgody inspektora sanitarnego na ponowne otwarcie placówek bibliotecznych w naszej gminie, co mam nadzieję nastąpi niebawem, zachęcam do zapoznania się z nowymi zasadami korzystania z biblioteki. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania sytuacji kryzysowej.

1. Przed wejściem do biblioteki należy zasłonić nos i usta oraz skorzystać z dozownika z płynem odkażającym.
  2. Zwroty książek i czasopism przyjmujemy tylko w specjalnie wyznaczonym miejscu, w jednorazowej torbie opisanej nazwiskiem codziennie w godzinach otwarcia.
  3. Książki podaje bibliotekarz – zakaz wolnego dostępu do półek.
  4.  Jednorazowo można wypożyczyć max. 5 książek oraz max. 5 czasopism.
  5. Zalecamy, by książki do wypożyczenia zamówić wcześniej, wybierając jeden ze sposobów: poprzez specjalny formularz na stronie www biblioteki, osobiście, zostawiając pisemny rewers (kartkę z tytułami bądź preferowaną literaturą) z numerem kontaktowym bądź adresem e-mail, telefonicznie pod nr 146515008, mailowo na adres bptuchow@gmail.com
  6. Wypożyczenia bez wcześniejszego zamówienia będą możliwe jedynie we wtorki, w pozostałe dni wypożyczamy tylko książki zamówione.
  7. Do biblioteki obowiązuje jedna kolejka z wyznaczonymi miejscami, przy stanowisku wypożyczeń może przebywać tylko jedna osoba.
  8. Realizujemy jedynie wypożyczenia i zwroty. Czytelnie oraz inne usługi biblioteki są nieczynne do odwołania.
  9. Książki zwracane do biblioteki są objęte kwarantanną przez okres 12 dni. Książek ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.