Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Nowe zasady korzystania z biblioteki

Po uzyskaniu zgody inspektora sanitarnego na ponowne otwarcie placówek bibliotecznych w naszej gminie, zachęcam do zapoznania się z nowymi zasadami korzystania z biblioteki. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania sytuacji kryzysowej.

  1. Przed wejściem do biblioteki należy zasłonić nos i usta oraz skorzystać z dozownika z płynem odkażającym.
  2. Czytelnik, który nie będzie posiadał osłony(maseczki,przyłbicy itp.) na twarzy, nie zostanie obsłużony przez bibliotekarza.
  3. Zwroty książek i czasopism przyjmujemy tylko w specjalnie wyznaczonym miejscu, w jednorazowej torbie opisanej nazwiskiem codziennie w godzinach otwarcia.
  4. Książki podaje bibliotekarz – zakaz wolnego dostępu do półek.
  5. Zalecamy, by książki do wypożyczenia zamówić wcześniej, wybierając jeden ze sposobów: poprzez specjalny formularz na stronie www biblioteki, osobiście, zostawiając pisemny rewers (kartkę z tytułami bądź preferowaną literaturą) z numerem kontaktowym bądź adresem e-mail, telefonicznie pod nr 146515008, mailowo na adres bptuchow@gmail.com
  6. Do biblioteki obowiązuje jedna kolejka z wyznaczonymi miejscami, przy stanowisku wypożyczeń może przebywać tylko jedna osoba.
  7. Realizujemy jedynie wypożyczenia i zwroty. Czytelnie oraz inne usługi biblioteki są nieczynne do odwołania.
  8. Książki zwracane do biblioteki są objęte kwarantanną przez okres 3 dni. Książek ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.