Nasza tuchowska „marka”

Poniżej zamieszczam list, który otrzymaliśmy z Wielkiej Brytanii od wnuka Generała Gryf-Łowczowskiego – bohatera Bitwy pod Łowczówkiem. Kilka lat temu, pozyskując materiały do Tuchowskiej Biblioteki Cyfrowej, nawiązaliśmy wspólnie z działem promocji Urzędu Miejskiego w Tuchowie kontakt z dr. Janem Gryfem Łowczowskim. Po długich staraniach udało się uzyskać zgodę na udostępnienie dwóch cennych książek w naszej Bibliotece Cyfrowej, których autorem był Generał Gryf-Łowczowski. Książki wydano w Londynie, w Polsce są trudno dostępne, a dotyczą historii bardzo dla nas ważnej i bliskiej. To były bardzo cenne nabytki. Piszę były, a z treści listu dowiecie się, co się wydarzyło i dlaczego. Ja osobiście w pełni podzielam zdanie dr Jana Gryfa-Łowczowskiego, gdyż uchwała naszej Rady Miejskiej o tzw. strefie wolnej od LGBT jest zaprzeczeniem wartości, jakimi cechuje się każdy przyzwoity człowiek, nie wspominając nawet o wartościach chrześcijańskich. Najwyższy czas się z niej wycofać.