Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

16 Tuchowski Maraton Głośnego Czytania

Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy Tuchów do udziału w 16 Tuchowskim Maratonie Głośnego Czytania, który związany jest z ogólnopolską kampanią  Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku czytamy pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Ze względu na ograniczenia w organizacji imprez i zgromadzeń, mamy propozycję: na naszym YouTube i Facebooku od 26 maja do 2 czerwca – w czasie trwania akcji – dostępne będą nagrania wierszy polskich autorów, przygotowane i skierowane specjalnie do naszych najmłodszych czytelników, przez profesjonalną lektorkę panią Malwinę Kożurno.

Zapraszamy również dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na zilustrowanie dowolnego utworu polskiego autora (mogą to być np. wiersze wysłuchane właśnie  na stronie biblioteki). Rysunki będą ocenianie przede wszystkim pod kątem samodzielności wykonania i wyobraźni dziecka. Nagrody będą przyznawane w grupach wiekowych (szczegóły w regulaminie).

Natomiast na zakończenie Maratonu Czytania będziemy mieć specjalną niespodziankę przygotowaną przez dzieci z przedszkoli naszej gminy. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu Facebook.