Grzegorz Kasdepke- spotkanie z czytelnikami

W środę 15 września gościliśmy Grzegorza Kasdepke – jednego z najbardziej znanych i lubianych autorów książek dla dzieci, laureata wielu prestiżowych nagród literackich, kawalera Orderu Uśmiechu. Przyjechał do nas na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki. Fundatorem spotkania był Instytut Książki w ramach projektu Dyskusyjne Klubu Książki w Małopolsce. Autor niestrudzenie odpowiadał na liczne pytania swoich wiernych czytelników. Dowiedzieliśmy się co go inspiruje do pisania, poznaliśmy jego ulubione książki oraz pisarzy, których poleca. Wysłuchaliśmy także wielu ciekawych i niezwykle zabawnych anegdot z życia pisarza. Spotkanie zakończył słowami – Dobra lektura to paliwo dla przyszłych rewolucjonistów, wynalazców, niepokornych duchów, ludzi samodzielnie myślących. To nie jest zabawa dla grzecznych dzieci – to coś dla łobuzów, chuliganów. Po tej wspaniałej zachęcie do czytania, ustawiła się długa kolejka chętnych na indywidualną rozmowę, autograf czy zakup książki. Dziękujemy dzieciom ze Szkół Podstawowych z Tuchowa, Siedlisk, Burzyna i Piotrkowic za aktywny udział w spotkaniu – bez Was by się nie udało. Otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość tekstową od jednej z mam, iż jej córka była zachwycona, a spotkanie było super.