Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Tanya Valko przyjedzie na spotkanie do tuchowskiej biblioteki

Serdecznie zapraszamy 7 października na godzinę 16.00. Gościem biblioteki będzie Tanya Valko – pisarka, poetka, arabistka, tłumaczka, podróżniczka, bizneswoman – autorka popularnej w naszej bibliotece i nie tylko Sagi Arabskiej (Arabska Żona, Arabska Córka, Arabska Krew…)

Autorka przyjedzie na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki. Fundatorem spotkania jest Instytut Książki w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce.

 Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Azji w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

Jest autorką bestsellerowej Arabskiej sagi, w tym Arabskiej żony, Arabskiej córki, Arabskiej krwi i Arabskiej księżniczki. Następnie powstała Azjatycka saga, składająca się z 2 tomów: Okruchy raju i Miłość na Bali, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Fabułą powieści Arabska krucjata, Arabski mąż, Arabski syn, Arabski raj, Arabski książę i Arabska wendeta Tanya powraca do krajów arabskich. Arabska Żydówka to poniekąd ciąg dalszy orientalnej serii, choć w całkiem nowej odsłonie.