Dyskusyjne Kluby Książki

Działające przy naszej bibliotece Dyskusyjne Kluby Książki wkroczyły aktywnie w nowy rok. 12 stycznia odbyło się w Filii w Siedliskach spotkanie DKK dla Dorosłych. Przedmiotem wymiany zdań była książka Tańczące niedźwiedzie Witolda Szabłowskiego. Doskonała metafora odnosząca się do mieszkańców krajów postkomunistycznych, którzy niczym uwolnione z łańcuchów miśki, nie potrafią sobie poradzić z życiem na wolności. To my jako społeczeństwo, wyborcy, słuchacze, widzowie i czytelnicy jesteśmy tymi uwolnionymi niedźwiedziami, którym wolność przynosi ulgę i ból. Komunizm upadł ale takich osób tęskniących za poczuciem bezpieczeństwa zamiast wolności, przybywa nawet w Europie Zachodniej. Zachęcamy do lektury.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w Jodłówce Tuchowskiej rozpoczął swoje spotkania zorganizowaniem Nocy w Bibliotece. Do późnych godzin nocnych były rozmowy o książkach a także gry i zabawy. Wydarzenie zorganizowane wspólnie z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej.