Biblioteka Publiczna w Tuchowie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają wszystkie szkoły Gminy Tuchów do skorzystania z Programu Mentalnego Wsparcia i Rozwoju Młodzieży.
Autorem programu jest Michał Zawadka, którego mieliśmy okazję gościć w bibliotece osobiście już kilka razy – na warsztatach i spotkaniu z rozwoju mentalnego dla gimnazjalistów i licealistów. Po wydarzeniach dostawaliśmy za każdym razem informację zwrotną od nauczycieli uczestniczących w nich wraz z uczniami o chęci ponownego spotkania, barierą były odległe terminy (ponad rok oczekiwania) oraz koszty. Michał, rozwijając swój program wsparcia dla dzieci i rodziców, wyszedł z inicjatywą przygotowania warsztatów online – których warunki są znacznie bardziej przystępne. Od ponad 10 lat tworzy treści pomagające w rozwoju osobistym i prowadzi warsztaty mentalne zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.
Michał Zawadka – mówi o sobie: Optymista. Autor. Ekspert słowa. Praktyk. Przedsiębiorca. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Autor bestsellerowych książek, propagator szeroko rozumianej edukacji miękkiej, twórca szkoły mentalnej, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.
Program skierowany jest do nastolatków (uczniów VI – VIII klas szkoły podstawowej i liceum) obejmuje on cztery spotkania do oglądnięcia online, ich długość to ok. 40 min – odpowiada jednostce lekcyjnej. Spotkanie może stać się punktem wyjścia do dyskusji – więc najlepiej byłoby, gdyby po nim został zarezerwowany czas dający taką możliwość. Dostęp do programu został wykupiony na okres 90 dni, w tym czasie można je odtworzyć online dowolną ilość razy, prowadzący zajęcia w klasie może więc oglądnąć je wcześniej i zdecydować jak najlepiej zorganizować to dla danej grupy uczniów. Spotkania mają też swój skrót wprowadzający w tematykę, na podstawie którego można określić wartościowość treści:
Spotkania te stanowią wsparcie profilaktyki szeroko rozumianych problemów społecznych i emocjonalnych młodzieży. Dla młodego człowieka są inspiracją do działania, budowania własnych wartości, świadomości siebie, odwagi działania, radzenia sobie z trudnymi myślami, rozumienia strachu, pokonywania barier i rozwijania szacunku do siebie.
Michał Zawadka przygotował dla nas narzędzia, by pomóc młodzieży odnaleźć, zrozumieć i zaakceptować siebie samych. Użyjmy ich, jeśli to pomoże choć jednej osobie, będzie warto.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do kontaktu z biblioteką – szkoła wyznacza koordynatora, któremu przekazujemy kody dostępu do programu – są one ważne do 22 maja 2022 r., a spotkania można odtworzyć w tym czasie dowolną ilość razy. Koordynatorów będziemy prosić o informację zwrotną po zakończeniu programu o ilości wyświetleń i liczbie uczestników.
Dajmy młodzieży siłę!
Kurs udostępniamy bezpłatnie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki.