Pełen emocji poranek w bibliotece

Na nasze zaproszenie odwiedziła Tuchów autorka, ilustratorka i tłumaczka książek dla dzieci – Eliza Piotrowska. Sympatyczna autorka i jak się okazało alter ego „Cioci Jadzi” przyjechała na spotkanie autorskie z Brazylii, gdzie mieszka i pracuje na co dzień. Do sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie przyjechały dzieci z Siedlisk, Dąbrówki Tuchowskiej i Tuchowa.

Podczas spotkania odbyło się także uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Książka – cały świat” oraz otwarcie wystawy prezentującej wszystkie prace nadesłane do biblioteki. Eliza Piotrowska zachwycona była ilustracjami dzieci i ich aktywnością, postanowiła wybrać trzy prace i nagrodzić je w swoim własnym imieniu. Najbardziej przykuły jej wzrok rysunki: Zuzi Tryby, Kuby Cygnara i Zuzi Tabiś.

Dziękujemy Wam serdecznie za udział w wydarzeniu, które odbyło się w Ogólnopolski Tygodniu Bibliotek. Zapraszamy na kolejne spotkania!