Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Tydzień bibliotek w Filii w Siedliskach

Bogaty w wydarzenia był Tydzień Bibliotek w Filii w Siedliskach. 12 maja odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie-Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej posterunku w Siedliskach. Strażacy opowiadali dzieciom o tym, jak wygląda ich dzień pracy, jakim dysponują sprzętem, jak on działa w sytuacjach zagrożenia. Szczególną uwagę zwracali na zasady bezpieczeństwa, aby nie dochodziło do pożarów i wypadków drogowych, także z udziałem dzieci. Na koniec spotkania dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w obsłudze sprzętu strażackiego. Było dużo radości, dobrej zabawy, ale głównie przydatnej wiedzy o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci odwiedziły także bibliotekę. Niektóre były tutaj po raz pierwszy. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik dla dzieci, gry planszowe oraz kolorowe książki.   

Swoje spotkanie odbył także Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych, działający przy bibliotece.  Przedmiotem dyskusji była książka M. Urbanka pt.” Makuszyński, o jednym takim któremu ukradziono słońce” To powieść biograficzna poświęcona wybitnemu autorowi poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. Wszyscy znamy książki Makuszyńskiego, lecz niewiele wiemy o nim samym. To historia pisarza, który doświadczył wielkiej popularności, wielotysięcznych wznowień nakładów książek, ale także cenzury, zakazu wydawania, głodu, biedy i powojennej poniewierki. Dodatkowym atutem tej pozycji są liczne zdjęcia i bogactwo informacji.

Ponadto filia biblioteczna tradycyjne zorganizowała akcję uwalniania książek czyli bookcrossing, mającą na celu promowanie czytelnictwa i literatury.