18 Tuchowski Maraton Głośnego Czytania

Za nami kolejna,18 już edycja Tuchowskiego Maratonu Głośnego Czytania. Ponad setka dzieci z Przedszkola Publicznego oraz Szkoły Podstawowej w Tuchowie od samego rana przybywała grupami na tuchowską Skałkę. Tam czekali bibliotekarze, proponując na rozgrzewkę poszukiwania skarbu. Drogę, w tym uroczym, trochę dzikim zakątku Tuchowa, wyznaczały ukryte wśród zieleni wskazówki, aby je otrzymać grupa musiała wykonać przeróżne zadnia. Skarbu pilnował nasz gość specjalny – Wojciech Sanek – pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. W tym roku to on czytał dzieciom własne opowieści: „Baśń o prawdziwej nocy” oraz „Baśń o papierowych skrzydłach” Chętnie dzielił się też swoją ogromną wiedzą o świecie przyrody. Organizował ciekawe animacje, były zabawy z liną, spacer w koronach drzew a także ciesząca się powodzeniem gra w zamrażanie. Na zakończenie każda z grup musiała wytężyć wzrok i umysł, by ostatecznie odnaleźć swój kufer pełen skarbów z listem od bibliotekarzy. Tegoroczny maraton w Tuchowie odbył się w poniedziałek 30 maja w cudownych okolicznościach przyrody. Słońce bawiło się w chowanego wśród bajecznych chmur, a ukryte w morzu zieleni ptaki skutecznie konkurowały w wybuchami śmiechu i głosem czytającego. Dziękujemy bardzo wszystkich uczestnikom tego wydarzenia, a szczególnie Panu Wojtkowi za te niezwykłe chwile z książką i przyrodą.