Maraton Głośnego Czytania i Dzień Dziecka w Jodłówce Tuchowskiej

1 czerwca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka, z tej okazji Filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej wraz z Domem Kultury „Jodełka” przygotowali wiele atrakcji dla naszych milusińskich. Dzieci z miejscowego Przedszkola oraz uczniowie klasy II przybyli do „Jodełki” wraz z opiekunami, aby radośnie świętować ten szczególny dzień. Włączono się również w akcję 18 Tuchowskiego Maratonu Głośnego Czytania, który związany jest z ogólnopolską kampanią fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Rozpoczęliśmy od prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, którą wygłosił Dzielnicowy Piotr Bator. Następnie odbyło się głośne czytanie wierszy polskich twórców. Specjalnie dla dzieci czytali: Pielęgniarka Centrum Zdrowia Tuchów Grażyna Mikos oraz Prezes OSP Jodłówka Tuchowska Krzysztof Wantuch. Wielką frajdę sprawił dzieciom ruch na świeżym powietrzu. Odbył się pokaz sprzętu policyjnego i pożarniczego, a także pamiątkowa sesja zdjęciowa. Były zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane, czytanie na zielonej trawce oraz malowanie farbami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim: czytającym za poświęcony czas i okazane serce, a dzieciom i ich wychowawcom za przybycie i wspólną zabawę.