Biblioteka jest teraz otwarta

Konkurs na ulubioną małopolską bibliotekę

W czerwcu spotkała nas przemiła niespodzianka – biblioteka wygrała w konkursie „Wielkie Litery dla bibliotek z Małopolski” kilkanaście książek z powiększoną czcionką. Konkurs zorganizowany był przez dwa portale www.wielkielitery.pl oraz www.krakowpomaga.pl. Skierowany był do czytelników małopolskich bibliotek, którzy mieli za zadanie zagłosować na swoją ulubioną bibliotekę, uzasadniając w ciekawy sposób powód, dla którego to właśnie ona ma otrzymać zestaw nagród. Zwycięski komentarz zamieściła pani Ewa, której serdecznie dziękujemy za pomysłowość.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. W naszej bibliotece gromadzimy już od kilku lat takie książki, ale nie ma ich wiele na rynku wydawniczym i ze względu na rozmiar są również nieco droższe niż ich odpowiedniki w zwykłej czcionce. Dlatego też to cenny nabytek. Dziękujemy Wszystkim Czytelnikom za zaangażowanie!

Osobom słabowidzącym, oprócz specjalnych wydań papierowych, możemy zaoferować audiobooki, a także wypożyczenie specjalnych urządzeń „Czytak” do odsłuchu książek, które możemy bezpłatnie udostępniać dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.