Noc w bibliotece

W filii w Jodłówce Tuchowskiej wakacje rozpoczęto kolejną już Nocą w Bibliotece zorganizowaną wspólnie z biblioteką szkolną. Wydarzenie odbyło się 24 czerwca w godzinach od 18.00 do 22.00. Tym razem pobiliśmy rekord uczestników akcji – aż 52 osoby w wieku od 6 do 18 lat przybyły spędzić ten wyjątkowy wieczór wśród książek! Mieliśmy również przyjemność gościć Katarzynę Osikę –dyrektor Szkoły Podstawowej. Czas upłynął nam bardzo szybko, nie sposób było się nudzić. Było bardzo radośnie i wesoło. Dzieci i młodzież miały wspaniałą okazję, aby pobyć ze sobą, porozmawiać, bliżej się poznać i zabawić się. Były konkursy (bieg z książką, najciekawsza zakładka do książki, Mistrzowie „piłkarzyków”), tańce, zabawy, aerobik, głośne czytanie wierszy Marii Konopnickiej w związku z rokiem poświęconym tej pisarce, wspólny posiłek w postaci stołu szwedzkiego, a przede wszystkim wspaniała atmosfera. Niech ten czar bibliotecznej nocy towarzyszy nam przez długi czas i zachęci do korzystania w te letnie wakacyjne wieczory z dobrej książki. Dziękujemy Elżbiecie Wiejackiej z biblioteki szkolnej za współudział w organizacji wydarzenia, a dzieciom i młodzieży za wspólną zabawę.abawę.