Promocja książki o majorze Drelicharzu

Historie opowiedziane na kartach książek zostają z nami na zawsze. Historia opowiedziana przez Marię Radożycką-Paoletti o majorze Władysławie Drelicharzu zostanie z nami także na długi czas. To był niezwykły wieczór w gościnnych progach Muzeum Miejskiego w Tuchowie. Autorka z werwą i niesamowitą ekspresją opowiedziała nam historię powstawania książki. W pasjonujący sposób zaprezentowała również postać majora Drelicharza. Autorka zadziwiła uczestników swoją niezwykłą wiedzą, dociekliwością oraz umiejętnością fascynującego opowiadania o historii. Prowadzący spotkanie dr Marcin Chorązki z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie – instytucji będącej współorganizatorem  wydarzenia – wspaniale potrafił zadać właściwe pytania. Dziękujemy Pani Barbarze Zagórskiej, Towarzystwu Miłośników Tuchowa oraz Kustoszowi Muzeum Ryszardowi Wronie za wsparcie i pomoc. Pani Burmistrz Magdalenie Marszałek za objęcie Patronatem Honorowym całego wydarzenia. Natomiast wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność.

.