Noc w Bibliotece

30 września po raz kolejny Filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej z Biblioteką Szkolną włączyły się w ogólnopolską akcję „Noc bibliotek”. Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. Akcja ta w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki, jako najbardziej dostępne instytucje kultury dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem „To się musi powieść”. No i powiodło się!
W akcji wzięło udział 32 uczniów w wieku od 7 do 14 lat. Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji. W grupach przygotowaliśmy reklamę wybranej z biblioteki książki, graliśmy w gry planszowe, kalambury, X-boxa, układaliśmy puzzle. Były warsztaty tworzenia lampionów. Uczestnicy wykonali ze słoików piękne lampiony, które pozwoliły stworzyć  wyjątkowy nastrój. W związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki czytali wybrane rozdziały książki „Moje prawa ważna sprawa” B. Czerwińskiej- Rydel, a następnie rozmawialiśmy o prawach dzieci.  Był również poczęstunek – panie bibliotekarki przygotowały pyszne kanapki, natomiast rodzice przynieśli ciasteczka oraz napoje. Niech ten czar bibliotecznej nocy towarzyszy nam przez długi czas i zachęci do korzystania w te jesienne wieczory z dobrej książki.