Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

20 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii w Siedliskach. Tematem rozmów była książka pt. „Saga rodu Czartoryskich” Z. Wojtkowskiej. To obszerna historia rodu Czartoryskich, opowieść o konkretnych ludziach, którzy urodzili się w tej wyjątkowej rodzinie. Byli na szczytach władzy, posiadali dwory, zamki i pałace. Kochali, i nienawidzili, bywali wielcy i podli, dobroczynni i mali, mieli wpływ na bieg historii i otaczającego świata w którym żyli i pracowali. To retrospekcja pięćsetletniej historii Polski.  Książka wzbogacona o zdjęcia, portrety i dokumenty, które pozwalają zagłębić się w tej sadze. Wyjątkowa kolekcja bohaterów, w której pięknym narracyjnym językiem i wiedzą historyczną opowiada autorka, czyni tę pozycję nietuzinkową i wartą polecenia.

trzy osoby przy stole w bibliotece rozmawiają  o książkach