Wizyta w przedszkolu

4 listopada bibliotekarka filii w Jodłówce Tuchowskiej odwiedziła dzieci w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej, by świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wzięły udział w grach i zabawach. Były bajkowe zagadki, oglądanie i czytanie kolorowych książeczek oraz tańce. Dużą radość sprawiły wszystkim muzyczne zagadki, polegające na rozpoznawaniu z jakiej bajki pochodzi dana piosenka. Dzieci okazały się ekspertami w tej dziedzinie, choć niektóre utwory sprawiły im problem. Mali czytelnicy z ciekawością wysłuchali bajki o trzech świnkach, które dzięki sprytowi i wzajemnej trosce umknęły przed strasznym wilczyskiem. Dziękujmy za sympatyczne spotkanie. Rodziców zachęcamy do czytania dzieciom i systematycznego odwiedzania biblioteki. To wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu z pociechami. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom bajek rozwija ich wyobraźnię, pamięć, fantazję oraz wzbogaca słownictwo.