Klub Młodego Odkrywcy

W sobotni  poranek 19 listopada w Filii w Jodłówce Tuchowskiej odbyło się kolejne spotkanie młodych odkrywców nauki.  Tematem zajęć był narząd wzroku. Dzięki książce „Gabinet anatomii” K. Davies młodzi odkrywcy poznali budowę oka posługując się kolorowymi filtrami. Wspólnie stwierdzili, że dzięki wzrokowi otrzymują najwięcej informacji o tym, co się dzieje wokół nas. Ale przekonali się również, że zmysł wzroku może spłatać figla. Rozmawiano o złudzeniach optycznych, monetach widmo, znikających szklankach…Uczestnicy stworzyli również ciecz nienewtonowską, która sprawiła im dużo radości. Ciecz nienewtonowska to rewelacyjna zabawa, która pozwala poznać prawa fizyki rządzące światem… i je łamać!

Mali odkrywcy zapoznali się także z serią książek „Nela mała reporterka”. Edukacja przez multimedialną zabawę z Nelą ucieszy każdego poszukiwacza przygód. Wspólnie szukali tajnych kodów ukrytych w książkach Neli i oglądali filmiki na tabletach. Na zakończenie każde dziecko stworzyło dla siebie odblask według swojego pomysłu. Dziękujemy dzieciom za spotkanie!