Spotkanie DKK

Ostatnie przedświąteczne spotkanie klubowiczów w Filii w Siedliskach to dyskusja o książce „Podróż do miasta świateł: Rose de Vallenrod” M. Gutowskiej-Adamczyk. Autorka zabiera czytelników w fascynującą podróż do XIX-wiecznej i współczesnej Francji, wysuwając na plan pierwszy dwie wyjątkowe kobiety: Różę i Ninę. Chociaż żyją w zupełnie innych czasach, mają podobne doświadczenia. Obie wyruszają do miasta świateł ze złamanym sercem, mając nadzieję, że Paryż da ukojenie, czy te oczekiwania się spełnią?  Równie ważnym bohaterem książki, jest miasto Paryż, w którym zarówno szczęście jak i cierpienie, odczuwa się ze zdwojoną intensywnością. Podążająca śladem Róży Nina pragnie wyjaśnić zagadkę kradzieży obrazów słynnej malarki. Na jej drodze pojawi się tajemniczy kolekcjoner sztuki z Argentyny. Razem próbują  dowiedzieć się, kto i dlaczego kradnie dzieła Rose de Vallenrod. Lektura przyjemna w odbiorze, napisana lekkim prostym językiem, doskonale odzwierciedla realia odległej epoki. Polecamy na długie zimowe wieczory.

trzy osoby w bibliotece przy stole z kawą i ciastkiem  rozmawiają o książkach