Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Świątecznie w Filii w Jodłówce Tuchowskiej

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia filia Biblioteki w Jodłówce Tuchowskiej zaprosiła do swoich pomieszczeń uczniów tutejszej szkoły podstawowej.

13 i 16 grudnia bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I oraz II wraz z wychowawcami. Od samego rana było gwarno i głośno, czyli tak jak lubimy. Nasze spotkania rozpoczęliśmy od głośnego czytania, które wprowadziło nas w zimowy i świąteczny nastrój. Pierwsza grupa czytała wiersze Janiny Halagardy z tomiku „Zimowe Całusy”, druga natomiast wysłuchała baśni H.Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Były bajkowe zagadki – słowne i muzyczne. Wszyscy bardzo dobrze radzili sobie z zadaniami.  

Na  dzieci czekała miła niespodzianka – udział w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez Bernadetę Kukułkę. Mali czytelnicy pod czujnym okiem instruktorki  stworzyli ozdoby bożonarodzeniowe. Powstały przepiękne aniołki oraz bombki, którymi dzieci ozdobią choinki w swoich domach. Pani Bernadeta opowiedziała również jak dawniej nasze babcie i prababcie wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe. Pokazała ozdoby wykonane przez siebie ze słomy i bibuły.

Był też czas na wspólną zabawę – piłkarzyki, gry komputerowe, X-box. Część uczniów zajęła się obróbką graficzną zdjęć, mając za zadanie stworzenie reklamy wybranej przez siebie książki z biblioteki. Dzieci kolorowały i ozdabiały również bombki, które zdobią Czytelnię. Biblioteka to miejsce magiczne, a spotkanie wprowadziło nas wszystkich w wspaniały klimat bożonarodzeniowy.