Biblioteka jest teraz otwarta

Noc w Bibliotece

27 stycznia filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej wspólnie z Biblioteką Szkolną zorganizowały dla dzieci   „Noc w bibliotece”. To już  stało się naszą tradycją, że w ostatnim dniu nauki spotykamy się w bibliotece, by aktywnie i miło spędzić wieczór wśród książek. W tej pięknej akcji uczestniczyło 41 uczniów wraz z opiekunami. Zorganizowano mnóstwo atrakcji. Wśród nich: quizy, gry planszowe, turniej piłkarzyków. Panie bibliotekarki przedstawiły biografię i bogatą twórczość Wisławy Szymborskiej, która jest patronką roku 2023. Wysłuchaliśmy pięknej interpretacji muzycznej poruszającego wiersza naszej noblistki „Nic dwa razy” w wykonaniu Sanah, a następnie zaproszono uczestników do wspólnego zaśpiewania karaoke. Dla chętnych dzieci przeprowadzono warsztaty plastyczne, podczas których powstały oryginalne, drewniane zakładki do książek, wykonane techniką decoupage. Na zakończenie Młodzieżowy DKK zaprezentował interesującą lekturę na ferie Katarzyny Wasilkowskiej pt. „Już, już!”. To ciekawa książka o problemach ludzi młodych, którzy zanurzeni w świecie cyberprzestrzeni, rujnują swoją osobowość i życie psychiczne. Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku podczas ferii zimowych!