Inspirująco i kulturalnie z biblioteką

Jak każdego roku Filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej przygotowała ofertę dla swoich najmłodszych czytelników na okres ferii zimowych. Od 30 stycznia do 2 lutego w bibliotece odbywały się ciekawe i twórcze zajęcia dla wszystkich dzieci, które chciały aktywnie spędzić wolny czas. Mali czytelnicy brali udział w integracyjnych zabawach literackich, ruchowych i plastycznych, wykazując się kreatywnością, pomysłowością i poczuciem humoru. Podczas zajęć plastycznych powstały kartki walentynkowe i zakładki do książki. Mając na uwadze, że ferie zimowe przypadły w okresie karnawału, młodzi artyści wykonali kolorowe i błyszczące maski karnawałowe.  W ramach zajęć teatralnych dzieci zaprojektowały i zrobiły  scenę z kartonu oraz papierowe figurki do przedstawienia „Czerwony Kapturek”. Bawiąc się w teatr  i wcielając się w różne postacie  każdy miał  okazję odkryć swoje talenty aktorskie. Oczywiście w naszej bibliotece nie mogło zabraknąć wspólnego eksperymentowania. Podczas zajęć Klubu Młodego Odkrywcy powstały kolorowe mydełka glicerynowe, które dzieci zabrały do swoich domów. Zrobiliśmy również sztuczny śnieg i lepiliśmy z niego bałwanki. W czasie ferii towarzyszyły nam także książki, codziennie odbywało się „Czytanie na dywanie”. Ponadto dzieci korzystały z konsoli X-box, komputerów, gier planszowych  i piłkarzyków. Cieszymy się, że najmłodsi wybrali bibliotekę, aby swój wolny czas spędzić wśród książek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za radość i chęć dobrej zabawy oraz szerokie uśmiechy goszczące na buziach.